[372.] Spotkanie Włosomaniaczek- Rybnik

24 września (sobota) odbyło się spotkanie Blogerek-Włosomaniaczek w Rybniku w kawiarni Cafe Bosco. Spotkanie zostało zorganizowane przez Izabelę z bloga Zakręcone Kółko oraz Edytę Kręconowłosą

Poza nimi, w spotkaniu udział wzięły:
 - Magda - za obiektywem, jako "nasza" Pani Fotograf- towarzyszyła nam nie tylko na tym spotkaniu!Spotkanie rozpoczęłyśmy od ... smakołyków, a jakże! W kawiarni jest bardzo szeroki wybór słodkich dań oraz deserów. Każda znalazła to, co najbardziej trafiało w jej gust!


Spotkanie miało skupiać Włosomaniaczki. Bardzo szybko z tematów około-włosowych przeszłyśmy do luźnych pogaduszek.


Gdy smakołyki ułożyły się w brzuszkach, Kamila opowiedziała nam o Fundacji Rak`n`Roll. Czy słyszałyście kiedyś o tej Fundacji? Skupuje włosy, z których następnie wykonywane są peruki dla osób, które utraciły włosów w skutek chorób nowotworowych. Bardzo ważnym jest, by włosy nie były zniszczone- mogą być farbowane, lecz w dobrym stanie i nierozjaśniane. Minimalna długość kosmyków to 25 cm. Gdybym postanowiła skrócić włosy, z pewnością przeznaczyłabym je na cele fundacji! Izabela, jedna z Organizatorek, opowiedziała nam, jak rok temu oddała włosy na Fundację. Piękny gest, prawda?


Następnie przeszłyśmy do prezentacji kosmetyków Sylveco: skupiłyśmy się na kosmetykach do włosów, opowiedziałam o tym, dlaczego po przejściu na kosmetyki naturalne pojawia się problem z puszeniem włosów. Wytłumaczyłam kwestię silikonów oraz SLS/SLES.


Mając tak zaciekawione grono słuchaczek, zaprezentowałam nowości Sylveco: peeling enzymatyczny, serum Biolaven oraz serię normalizującą Vianek:


Na koniec przyszedł czas na bardzo miłą niespodziankę! Zestawy kosmetyków firmy Vianek i L`Biotica. Spotkanie nie było sponsorowane, dlatego prezenty tym bardziej nas ucieszyły!Spotkanie minęło bardzo szybko! Mam nadzieję, że będę miała szansę znów zobaczyć się z Dziewczynami =).

Pozdrawiam serdecznie!

6 komentarzy:

 1. Słyszałam o tej fundacji i sama po swoim ślubie ścinam włosy i je oddaje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super blog, świetny post. Jednak najlepszy temat na blogu, który najbardziej przypadł mi do gustu to ten o oleju kokosowym :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałyście niezwykle smakowite spotkanie, zazdroszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fundację znam, ale nigdy nie miałam na tyle długich włosów, by móc ich wesprzeć. Miłe spotkanie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe spotkanie dziewczyny i bardzo piękna akcja fundacji. Prezenty też super, L'biotica to mój kosmetyczny pewniak, nigdy mnie nie zawiodły ich produkty.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 kosmetologia-naturalnie.pl