[566.] Hydrolaty o fizjologicznym pH - lista 

 

 

 

Kilka miesięcy temu zdecydowałam się na zakup pehametru - włos mi stanął na głowie gdy zobaczyłam, jak często można trafić na kosmetyki o pH odmiennym od wartości fizjologicznej skóry (tj. 4.5 - 5.5). Jednak największym szokiem był dla mnie fakt, że jedną z grup kosmetycznych wśród której najłatwiej trafić na kosmetyk o niefizjologicznym pH są... HYDROLATY! 

Tak, hydrolaty, które przez Producentów są opisywane i zalecane do "tonizacji"... Jak kosmetyk o pH odbiegającym od fizjologicznego pH - i to notabene nie w stronę wartości bardziej kwaśnej, ponieważ to byłoby jeszcze zrozumiałe, by skuteczniej regulować pH skóry po kontakcie z tzw. "twardą" wodą wodociągową - tylko o wartości oscylującej wokół obojętnej lub lekko zasadowej!

Jestem szczerze oburzona tym, że w dobie świadomości pielęgnacyjnej Klientów drogerii, Producenci nie zadbali o wysoką jakość oferowanych hydrolatów, nie dopracowali odpowiednio formuł tym samym zyskując uznanie wśród coraz bardziej wybrednych Klientów i coraz większej konkurencji - lecz postanowili oprzeć się na powtarzanym w kółko marketingu.

Niestety w tym przypadku kłamstwo nie stanie się prawdą - hydrolat o niefizjologicznym pH nie będzie spełniał prawidłowo swoich funkcji nawet, jeśli będzie najdroższy czy opakowany w najpiękniejszą etykietę!

Postanowiłam pochwalić oraz wyróżnić te firmy i ich hydrolaty, które będą spełniać swoje zadanie jako preparaty do tonizacji. Stąd pragnę przedstawić listę hydrolatów, których pH sprawdziłam i które - jako kosmetolożka - mogę rekomendować:

1. Woda różana Make Me BIO

    Woda różana Vellie Japan

    Hydrolat z róży damasceńskiej Maudi 

    Hydrolat różany Lirene

2. Hydrolat oczarowy Mohani

3. Hydrolat ogórkowy Manufaktura Natura

4. Hydrolat aloesowy Oleiq

    Hydrolat aloesowy Nacomi

5. Woda z melisy Vellie Japan

6. Woda z czystka Vellie Japan

7. Hydrolaty firmy La-Le (wszystkie) - informacja podana przez Producenta

(lista będzie aktualizowana na bieżąco, linki kierujące do ceneo.pl objęte są programem afiliacyjnym)

 

Na koniec pragnę zwrócić uwagę na kilka kwestii:

1. Hydrolaty tego samego rodzaju mogą różnić się wartością pH pomiędzy firmami a nawet pomiędzy partiami tego samego Producenta.

2. Warto dopytywać Producentów o pH ich hydrolatów - być może dopracują po czasie swoje formulacje, być może mierzona przeze mnie partia miała odmienne pH niż zazwyczaj lub nie wykluczam też zwyczajnie możliwości błędu (nie posiadam w domu takiego zaplecza laboratoryjnego, jakie mają firmy kosmetyczne)

________

Mam szczerą nadzieję, że powyższa lista, rosnąca świadomość Konsumentów oraz większa konkurencja sprawi, że Producenci zaczną zwracać uwagę na wartość pH ich hydrolatów a także pozostałych kosmetyków. Zachęcam Was do pisania do Producentów i dopytywania o wartości pH ich kosmetyków (różnych grup, nie tylko hydrolatów) - kto wie, być może za kilka lat doczekamy się sytuacji, w której Producenci będą informować na etykietach - bądź chociaż na stronach internetowych - o wartości pH oferowanych kosmetyków. 

Pokażmy, że wartość pH jest dla nas - Konsumentów - ważna! A jeśli nie wiesz, dlaczego pH i tonizacja są istotne to zapraszam do lektury: Dlaczego tonizacja i pH są tak ważne?

Lub do wysłuchania, jeśli preferujesz formę audiowizualną: 

 

 

Pozdrawiam serdecznie!9 komentarzy:

 1. Dziękujemy za tak ważną informację i liczymy na obszerne wydłużenie się tej listy.
  Osobiście jestem ciekawa, jak wypadają tutaj hydrolaty od your natual side.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękujemy. Uff, w szafce akurat czeka na mnie hydrolat Make Me Bio. Kamień z serca :D ciekawe, jak wypadają pod kątem pH hydrolaty EcoSpa... malinowy czerwienił i drażnił mi policzki, po rozcieńczeniu z powodu wodą było już ok, więc zakładam optymistycznie, że pH około(fizjologiczne)... Jakbyś mogła, to przyjrzyj się temu kiedyś! Plis!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dawno wiedziałam, że nie wszystkie hydrolaty mogą tonizować. Mogą być do rozróżnienia maseczki, czy innych celów, ale nie tonizowania. Kupuję sprawdzone toniki, te hydrolaty mi też nie leżą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa jestem, jak toniki z Natural Secret. Mam kilka z Ecospa, też nie wiem... Zużyję ewentualnie do olejowania włosów, jako podkład.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że tylko hydrolaty są na liście a nie też toniki. Jest opcja dopisania i tych dobrych toników?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Toniki z założenia mają prawidłowe pH, komponuje się je tak, by miały odpowiednio niskie pH - i wg tego co sprawdzam pH we własnym zakresie, ta teoria się sprawdza :)

   Usuń
 6. Hej, gdzie jest podana informacja od producenta o pH hydrolatów La-Le?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to informacja, którą otrzymała jedna z moich Obserwatorek w wiadomości prywatnej - dla potwierdzenia polecam osobisty kontakt z Producentem :)

   Usuń
 7. Hej :) Dzięki, że dzielisz się takimi informacjami, są bardzo przydatne. Byłoby super jakby udało Ci się zbadać ph typowo antybakteryjnych hydrolatów np. z wrotyczu, drzewa herbacianego, oczarowych, większej ilości hydrolatów z czystka i oleiq z nagietka :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2018 kosmetologia-naturalnie.pl