[239.] "Alicja w Krainie Steampunku"- publikacja w e-makeupownia.pl


Cześć Dziewczyny!

Pamiętacie charakteryzację, którą wykonałam na ogólnopolski konkurs makijażowy „Bitwa na Pędzle”?  Tematem tegorocznej edycji był steampunk. Pokazywałam Wam ten projekt w osobnym poście: KLIK! natomiast skoro już uszyłam cały strój, postanowiłam wykorzystać go ponownie, tym razem na sesji zdjęciowej. Efekty tej sesji zostały opublikowane w magazynie internetowym e-makeupownia.pl w numerze 3/[15].

fot. A. Balana
 

Ekipa:

fot. A. Balana

Przygotowując projekt, zastanawiałam się, z czym kojarzy mi się steampunk. Przede wszystkim styl ten bazuje na epoce pary- mamy więc nawiązania do zębatek, miedzi, złota oraz oczywiście- maszyny parowej. Dla strojów tego nurtu typowe są zegarki na łańcuszku, gogle, cylindry oraz gorsety.

 fot. M. Łuszczkiewicz

Myśląc o tych elementach stroju, przyszedł mi na myśl Biały Królik z „Alicji w Krainie Czarów”. Zaczęłam zgłębiać informacje o tej książce i okazało się, że pochodzi z epoki wiktoriańskiej, z której właśnie steampunk czerpie inspiracje! Postanowiłam więc połączyć steampunk z w/w bajką i w ten sposób powstał projekt „Alicja w Krainie Steampunku”!

 fot. M. Łuszczkiewicz

 fot. M. Łuszczkiewicz

W makijażu twarzy wykorzystałam typowe kolory dla steampunku, czyli złoto oraz miedź, które przełamałam kontrastowymi odcieniami niebieskiego- zarówno błękitu jak i chabru. Spoiwem jest czerń, która tworzy spójną całość i ramy makijażu. Elementem najbardziej przykuwającym uwagę jest rozdarcie twarzy w kształcie piku, spod którego wyłaniają się zębatki.

 fot. M. Łuszczkiewicz

Stylizację również komponowałam sama- gogle oraz  cała spódnica została wykonana ręcznie. W stylizacji również są elementy typowe dla steampunku jak żabot, gorset, cylinder, zegarek na łańcuszku. Nawiązaniem do „Alicji” są karty (obowiązkowo w kolorze niebieskim!), znajdujące się na cylindrze oraz na przodzie spódnicy.

 fot. M. Łuszczkiewicz

 fot. M. Łuszczkiewicz

W całej kreacji mojej postaci, nie mogłam zapomnieć o Białym Króliku, który był moim pierwszym skojarzeniem, elementem łączącym „Alicję” i steampunk. Dla maskotki również uszyłam kamizelkę, koniecznie dopasowaną do spódnicy mojej „Alicji”!

 fot. A. Balana

Mam nadzieję, że nie czujecie się znudzeni znów tą samą steampunkową kreacją! 
Pozdrawiam serdecznie!
Azime

PS Dla przypomnienia, dodaję jeszcze "real photo" stylizacji:

 
PS Charakteryzacja i sesja zostały również docenione przez magazyn internetowy MAGMA! Dziękuję uprzejmie! 


11 komentarzy:

 1. super Ci wyszedł zarówno makijaż jak i stylizacja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niesamowita stylizacja, jak i sam makijaż :-) patrzę, patrzę i caly czas odkrywam w tej kreacji jakiś intrygujący szczegół. Widać dokładnie, że każdy Twój ruch jest przemyślany i dopracowany - nic tam nie znalazło się przypadkowo :-) Jestem pod wielkim wrażeniem. Gratuluję publikacji zdjęć w magazynie e-makeupownia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że moja praca tak bardzo Ci się spodobała :))

   Usuń
 3. Podoba mi się efekt;) Zarówno stylizacja jak i makijaż są niesamowite

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba już coś takiego widziałem... chyba nawet u Ciebie :-P.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2017 kosmetologia-naturalnie.pl